Mes sutaupysime sodą žiemą. Kaip paruošti augalus šalčiui.

Mes sutaupysime sodą žiemą. Kaip paruošti augalus šalčiui.

Žiemą skirtingų veislių vaismedžiai ir uogų krūmai vienaip ar kitaip pažeisti šalčiu, kenčia nuo temperatūros svyravimų ir kitų veiksnių. Šie patarimai padės sodininkams mėgėjams, ypač tiems, kurie neseniai pradėjo sodininkystę, išsaugoti sodą ir gauti turtingą derlių ateityje.

Visų pirma, nuo šalčių: dažniausiai kyla virš žemių augalų dalis. Obuoliai ir kriaušės yra padengtos metinėmis šakomis ir ūgliais, vaisių krepšiais, liemenėmis ir skeleto šakų šakomis. Vaismedžiose vaismedžių pumpurai, taip pat metinių ūglių galai dažnai užšąla. Esant rimtai žiemai, akmeninių akmenų aukščiau minima dalis visiškai užšąla per sniego dangą. Jei taip nėra, dirvožemio temperatūra gali nukristi iki -9-16 ° C, o tada skirtingų veislių medžių šaknys yra pažeistos ir net miršta (užšaldyti).

Be to, labai dažni yra tokie pavojingi žalos, kaip saulės nudegimai, taip pat užšalti kamienai ir skeleto šakų šakos. Su žievės užšalimais galima pamatyti gilius išilginius įvairias ilgio plyšius. Žievė išilgai plyšių išlieka iš medžio, padidindama žaizdų dydį. Daugiausia dėl to kenčia medžiai, kurie laiku nebaigė savo augimo ir mediena nebuvo subrendusi. Žala priklauso nuo amžiaus, laipsnio, taip pat nuo medžio kamieno aukščio.

Uoginiai augalai taip pat kenčia nuo šalčio. Be sniego nemokama ir snieguotą žiemą, kai oro temperatūra minus 13-16 ° C, labai pažeista arba visiškai užšaldyti braškių plantacijas, o žiemą su aštriais temperatūros pokyčių dažnai miršta aviečių plantacijas. Sėjomainai ir agrastams būdingas aukštas atsparumas šalčiui. Jų šaknies sistema gali atlaikyti iki 18 laipsnių žemesnę nei nulio temperatūrą.

Siekiant padidinti vaismedžių žiemos atsparumą, augimo sezono pradžioje būtina sudaryti sąlygas intensyviam augalų augimui ir laiku užbaigti medienos nokimo procesus bei maistinių medžiagų kaupimą antroje augalijos pusėje, o vėliau pereiti prie poilsio būklės. Labai svarbu, kad tai būtų optimalus vienodas augalų aprūpinimas vandeniu visą vasarą ir rudenį. Esant tokioms sąlygoms, fiziologinė medžių ir krūmų būklė gerokai pagerėja, todėl padidėja jų atsparumas žiemai.

Auga kaip sodas su nelygaus ar riboto drėgmės ir sausros, priešingai, jis pablogina augalų, kurie baigsis šis anksti jos augimo sąlyga. Priešlaikinis augimo nutraukimas sumažina jų atsparumą žiemai. Ribotas ir netolygus dirvožemio drėkinimas, taip pat dirvožemio perpildymas sode daro žalą žievės kamienams ir šakų šakoms nudegus saulėje, šaknies sistemos užšalimui.

taikyti ankstyvą pavasarį ar vėlyvą rudenį reikiama dozė (600-900 g vienam kv.m, priklausomai nuo dirvožemio derlingumo) Azoto trąšos, taip pat prisidėti prie geresnių savybių audinio, kuris sumažina neigiamą poveikį perkaitimo ir sumažina žalos medžių tikimybę. Papildomos trąšos gerina augimo procesus augaluose, skatina maistinių medžiagų kaupimąsi, padidina žiemos atsparumą.

Fosfato-kalio trąšos padidina kortiklinių audinių ir kambio atsparumą nepalankiems aplinkos veiksniams. Medžiai, sistemingai šeriami jomis (900 g fosforo ir 120 g kalio per pynimą) yra mažiau pažeisti saulės nudegimas. Žiemos žalos pavojus padidėja po stipraus atjauninimo medžių genėjimo, dėl ko augimo procesai sustiprėja, o audiniai nesudaro. Tik vidutinio dydžio genėjimas užtikrina įprastą kasmetinių ūglių augimą ir greitą augimo procesų užbaigimą, o tai padeda didinti atsparumą šalčiui.

Visų pirma, žiemos veislių obuolių veislių vėlyvojo brendimo patiria, ypač Renet Simirenko, Idared, Jonathan; iš rudens veislių – Renet Landsbergsky, “Parmen gold”.

Svarbus metodas, kuris sumažina žalą stiebo ir šakų skeleto medžių šakų yra ne inokuliavimo masalas užkietėjusių veislių, atsparių veislių lajos. Pasižymi aukšta žiemos atsparumu tarp obelų veislių: Antonovka, o tarp kriaušių – miško kriaušių. Užšalimas ir deginimasis dažnai pažeidžia vyšnią, slyvą, abrikosą. Todėl svarbu pasirinkti geriausias šalčio ir žiemos atsparumo veisles auginimui. Reikėtų taip pat atsižvelgti į tai, kad didelio įspaudimo medžiai patiria daugiau žalos nei mažo štampavimo.

Atsispirti šalčiui įtrūkimai ir nudegimo medžius, būtina sumažinti aštrų svyravimus temperatūra audinių kamieninių žievės ir filialų saulėtomis dienomis žiemą ir pavasarį, apriboti prieigą prie stiprios saulės šviesos į paviršių audinių žievės. Kartu su medžių su mažu stiebu formavimu, tai galima pasiekti keliais kitais būdais.

Pabaigoje rudens (lapkričio vėlu gruodžio pradžioje) kamienų ir šakų ataugomis skeleto jaunus vaisių medžiai su ir balinti 20 procentų tirpalą kalkių arba kalkių su vario sulfato (2 kg kalkių, 500 g sulfato kibirą vandens) Be to. Gali būti taikomi vandeninių dažų (BC-511, kosmosas-27A, WA-577 KN), kuri kreipėsi į medžių rudenį paviršiaus prieš šalčio ir išlaiko juos iki trijų metų, siekiant apsisaugoti nuo nudegimų. Patartina apibarstyti kalkiniu pienu visą karūną. Tada apsaugotas nuo saulės nudegimo bus visų žirnių ir medžio kamieno, taip pat vaisių pumpurų žievė. Ypač naudinga purkšti visą tokių medžių vainiku kaip abrikosų, vyšnių, žieminių obuolių veisles.

Kad nesugadintumėte jaunų medžių kamienų, rekomenduojama žiemą undergirding savo nendrės, stiebų, saulėgrąžų, kukurūzų, tankus baltas popieriaus. Tikslingiau taikyti skirtingas polimerines medžiagas, skirtas perforuoti (su skylėmis) medvilnės pieno balto polietileno plėvelių, kurie 4-5 metus išlaiko savo mechanines savybes, susiejimui. Susiuvimas turėtų būti reguliariai susilpnintas taip, kad, išsiplėtus pločio tarp plėvelės ir bagažo žievės paviršiaus, liko 1-2 cm erdvė. Tai atliekama normaliai dujų keitimui. Tačiau geriausia naudoti plastifikuotą tinklelį, kuris trunka 5-6 metus nuolatiniam naudojimui.

Netikslinga undergirding medžiai skaidrios ir kietos tamsiai spalvos derva filmai, stogų medžiagos, nes tada atsiranda “šiltnamio efektas” yra labai karšta pluta. Taigi, kai oro temperatūra minus 2-3 krastas temperatūra gali būti padidinta iki plius 30, kuris veda net mirtis medžių. Siekiant apsaugoti kamieną nuo saulės nudegimo ir žalos jaunų medžių graužikai bet kuriuo atveju neįmanoma naudoti naftos ir kitų riebiųjų medžiagų. Riebalai įsiskverbia į audinius, sutrikdo dujų mainus ir sukelia kortikos audinių, kambio ląstelių mirtį.

Besniegėmis žiemomis su mažai sniego, ir apsaugoti šaknų sistemą nuo užšalimo (ypač lengvose smėlio dirvose), naudojami mulčiavimas medžių kamienus durpių, pjuvenų, humuso sluoksnis 10-12 cm. Jei nukrito pakankamai sniego, tai Spygliuota ir nustumiamas aplink medžio kamieną, kad sniegas velenai, montuokite skydus, kad, kai atleidus sniego tirpiklį, vanduo nutekėtų į šoną. Vynuogių, citrinžolių, aktinidijų, rožių turėtų būti linkę į žemę ir padengti sniego, pjuvenų, durpių.

Loading...