Jūsų šuniukas turi enteritą: ką daryti, kaip elgtis, ką maitinti? Žmogaus veiksmų algoritmas, kai enteritas yra šuniukas, enterito tipai

Jūsų šuniukas turi enteritą: ką daryti, kaip elgtis, ką maitinti? Žmogaus veiksmų algoritmas, kai enteritas yra šuniukas, enterito tipai

Enteritas yra gana nauja, bet labai rimta liga, atsiradusi 1980 m. Poveikis tik šuniukams ir suaugusiems šunims. Jei netinkamas gydymas gali sukelti gyvūno mirtį.

Šuniuko enterito veislės

Enteritas yra ūminė infekcinė liga, kurios būdingi pavojingi uždegiminiai procesai šuniuko žarnose. Liga nepalieka jokių suaugusiųjų ar jaunų. Nepriklausomai nuo šuniuko veislės, bet kuris šuniukas gali sugauti enteritą. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas šuniukams, kurie dėl amžiaus vis dar turi silpną imunitetą. Šiuo metu vienintelis veiksmingas būdas užkirsti kelią enteritui šuniuke yra skiepijimas. Skiepai atliekami pagal grafiką, kai padidino per 12 mėnesių po metų: per pirmuosius du mėnesius, tada po 14 dienų, tada po 6-8 mėnesių (po dantų), tuo metu, kai metų.

Šuniuko enteritas, priklausomai nuo formavimo dėmesio, yra suskirstytas į tokius tipus:

· Pirminis. Su šiuo enteritu pasireiškia tik žarnų traktas.

Antrinis Ją apibūdina ne tik lokalizacija žarnyne. Taip pat yra kito užkrečiamos ligos požymių šuniuko kūne.

Enterito klasifikavimas priklausomai nuo patogenų:

Koronavirusas;

· Parvovirusas;

· Gastroenteritas.

Simptomai enteritą šuniuko

Koronavirusinis enteritas. Enteritas, kurį sukelia pavojingų bakterijų Canin Coronavirus įvedimas į kūną. Šis virusas turi greito dauginimo galimybę šuniuko kūne per trumpiausią įmanomą laiką. Bakterijos reprodukcijos laikotarpis viribuojamas 3-8 dienas ir būdingas tokie simptomai:

1) padidėjęs vėmimas;

2) viduriavimas (išmatos permatomos, šiek tiek geltonos spalvos);

3) žemo lygio karščiavimas;

4) apetito praradimas (atsisakymas skanu maisto);

5) apatinė būklė;

6) daugiausia gulėjimo vieta;

7) atsisakymas žaidimų.

Laiku aptikus ligą gydymas turi teigiamą rezultatą.

Liga gali pasireikšti dviem būdais:

– ūminis. Visi minėti simptomai yra išreikšti. Ypač pastebima trečioji koronaviruso infekcijos diena.

– lengva Gali būti asimptoma arba kai yra keletas simptomų. Šiuo atveju ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas bet kokiam šuniuko elgesiui. Laikui bėgant susisiekite su veterinaru, kad išvengtumėte šio viruso vystymosi.

Parvovirusinis enteritas. Bakterijos kanino parvovirusas veikia ne tik šunį, bet ir širdį. Jei netinkamas gydymas yra pavojingas gyvulio gyvybei. Su žaibo sparta dauginasi šuniuko kūne ir per kelias dienas gali nušluoti savo gyvenimą. Tai sukelia šie simptomai:

1) putojantis etikečių išleidimas;

2) ūmus skausmas pilve;

3) dusulys;

4) vangus būklė;

5) ne tik maisto, bet ir skysčio;

6) viduriavimas su kraujo priemaišomis ir aštrus kvapas;

7) kūno temperatūra sumažinama iki 37 ir daugiau laipsnių;

8) kūno drebulys;

9) koordinavimo praradimas eisenoje;

10) greitas impulsas;

11) blyški, kartais mėlyna gleivinė;

12) nuolatinis sausas kosulys;

13) sunkus kvėpavimas;

14) širdies plakimas.

Ši liga kelia grėsmę gyvybei, ypač silpniems mažų šuniukų organizmams. Nuolatinis vėmimas ir viduriavimas dehidratuoja šuniuko kūną, pašalina būtinus vitaminus. Be medicininės intervencijos, šuniuko kūnas silpnėja ir pats savaime negali įveikti ligos. Šiuo metu liga progresuoja. Per pirmąsias 24 valandas šeimininkai turėtų aptikti šią ligą ir pradėti gydymą. Tuo pačiu metu, gydymas laiku suteiks jūsų augintiniui galimybę gyventi.

Šios ligos ypatumas yra tai, kad neatrodo, kad yra virusinė liga. Galų gale jūsų augintinė nebus karščiavimas, padidės kūno temperatūra. Dažnai šio enterito simptomai būdingi apsinuodijimui maistu (vėmimas, viduriavimas). Tačiau nusiraminimas gleivėmis ir kraujo krešulių išmatomis ir vėmimu turi įspėti šeimininkus. Tuo pačiu metu bus ir pasibaisėjęs puvęs kvapas, kuris nenuostabu, jei visiškai sunaikins žarnyne. Šuniukas nieko nevalgo ir negeria, visiškai sutrinka miego grafikas. Atsiranda spazmai.

Švelnus pilvo skausmas sukelia stiprų skausmą. Šuniukas pradeda girtis, paleisti, paleisti uodegą.

Gastroenteritas (koronavirusas ir parvovirusas). Labiausiai pavojinga visų enterinių veislių. Visiškai pakartoja visus parvovirusinio enterito simptomus. Be to, skrandžio arba žarnyno kraujavimas, pilvo pūtimas. Gyvūno mirtis gali įvykti per kelias kelias valandas po infekcijos.

Enterito gydymas šuniuko

Po pirmųjų enterito požymių žmogus turi nedelsdamas kreiptis į veterinarą, kad imtųsi šuniuko bandymų ir atliktų teisingą diagnozę. Dėl susilpninto šuniuko geriau paskambinti veterinarijos gydytojui namuose.

Jei nebus vėmimo, šuniukas turėtų suteikti jam piliules ir maistą bei aktyvintos medžio anglys (1 tabletė 1 kg kūno svorio). Kitų vaistų neturėtų būti skiriama be veterinarijos gydytojo paskyrimo.

Jei yra viduriavimas, siekiant išvengti visiško dehidratacijos, šuniuką reikia laistyti tokiu skysčiu: 1 litras vandens, 3,5 g druskos, 2,5 g sodos, 1,5 g kalio chlorido, 20 g cukraus. Mišinys sumaišomas 40 ml galutinio tirpalo už 1 kg kūno svorio.

Atvykus, veterinaras paskirs šunų antibiotikus kartu su priešvirusiniais vaistais ir vaistais, kurie padidina imunitetą.

Šuniuko maitinimas su enteritu

Neatsargiai veterinaras paskiria dietą, kurią reikia švelniai laikytis šunį šeriant.

Kasdienė šuniuko mityba apima košę, mažai riebalų sultinį, kapotų mėsą. Šiuo atveju maistas turėtų būti šiltas ir dalinamas. Šuniuką mažos porcijos naudoja ne dažniau kaip 6 kartus per dieną. Išskyrus riebalų produktus, kaulus ir daržoves.

Siekiant išvengti tokių pavojingų ligų, kaip enteritas asmuo turi skiepyti šuniuką, išlaikyti namas švarus ir siekiant, kad rasti tinkamą mitybą ir išvengti jos sąlyčio su benamių šunų.

Loading...