Savęs gydymas pyroplasmoze namuose: pirmoji pagalba, reikiami vaistai. Dieta gydant pyroplasmozę naminiams gyvūnams

Savęs gydymas pyroplasmoze namuose: pirmoji pagalba, reikiami vaistai. Dieta gydant pyroplasmozę naminiams gyvūnams

Piroplazmozė yra sezoninė kraujo liga. Ligos sukėlėjas patenka į eritrocitus ir pradeda juos sunaikinti. Infekcija atsiranda, kai yra erkių įkandimas, kuris veikia kaip parazito nešėjas. Netinkamo gydymo atveju rezultatas gali būti mirtinas, todėl po pirmųjų ligos požymių būtina pradėti gydymą.

Piroplazmozės priežastys

Ligos sukėlėjai yra parazitai iš Babesės genties. Pagal fiziologines savybes parazitai yra panašūs į maliarijos patogenus. Tai parazituoja visą kūno gyvybę. Asmuo gali būti perduotas perdavimo maršrutu.

Parazito gyvavimo ciklas progresuoja lizdų kūne, kuris veikia kaip nešėjai. Parazito vystymosi procesas iki invazijos etapo stebimas transporterio seilių liaukose ir skatinamas kraujo nuleidimas. Kartą gyvūno kraujyje patogenai patenka į kraujo ląsteles. Tokiose ląstelėse pasitaiko dauginimo. Kai skaičius didėja, ląstelė yra sunaikinta.

Klinikinis paveikslas atsiranda po 3% raudonųjų kraujo kūnelių nugalėjimo. Kartu su sunaikintais raudonaisiais kraujo kūneliais, patogenų gyvybinės veiklos produktai patenka į kraują. Daugiau nei 15% eritrocitų nugalėtoja sukelia mirtį dėl inkstų nepakankamumo.

Pirmoji pagalba piroplazmozės gydymui namuose

Gyvūnų gydymas yra padalintas į du etapus. Pirmasis žingsnis – pašalinti infekcijos sukėlėją. Norėdami tai padaryti, naudokite vaistus, tokius kaip Veribenas, Azidinas ar Berenilis. Šie vaistai yra gana toksiški ne tik pačiam patogeniui, bet ir gyvūnui. Dėl šios priežasties jas galima naudoti tik tuomet, jei priimančioji yra įsitikinusi diagnozę.

Norint į raumenis įnešti asidiną, reikia vartoti naujokainą. Šiuo atveju, gyvūnėlis nebus skausmas. Injekcija atliekama užpakalinėje šlaunoje į vidų.

Be to, būtina atidžiai stebėti gyvūną. Kiekvieną valandą šuns temperatūra turi būti matuojama. Sėkmės raktas yra gausus gėrimas. Jei šuo atsisako gerti, vandens reikia užpildyti 20 ml švirkštu. Pakanka 100-150 ml. Kaip skystas, taip pat galite naudoti įvairių žolių dedekles. Veiksmingiausi yra ramunės, giliavandenės akmenys, kalendra. Šie žoleliai turi priešuždegiminį poveikį.

Taip pat rekomenduojama stabdyti gyvulį tris kartus per dieną su 20 ml gliukozės. Ne mažiau svarbūs vitaminai B6 ir B12, C. Jie turėtų būti sudeginti du kartus per dieną 5 ml. jei nepagerėja, temperatūra nesumažėja arba mažėja labai lėtai, po antrosios antiparazitinės injekcijos po dienos. Norint įveikti ligą pirmajame etape, paprastai yra pakankamai vienos ar dviejų injekcijų.

Po to, po ūminio ligos laikotarpio, atsigauna. Kūno reabilitacijai būtina, kad gyvūnas būtų injekuojamas vitaminais, širdies vaistais, fiziologiniu tirpalu, kad normalus balansas būtų normalus. Labai svarbu naudoti vaistus, kurie normalizuotų virškinimo sistemos, kepenų ir tulžies pūslės funkcionavimą. Tai užtruks ilgai. Todėl labai svarbu nuolat stebėti šuns būklę. Jūs negalite leisti pakartotinai infekuoti. Tai gali sukelti mirtį ar rimtas sveikatos problemas.

Piroplazmozės gydymas namuose: svarbūs patarimai

Kai liga paveikia inkstus. Norėdami apsaugoti kūną, šlapimas turi būti šarminis. Norėdami tai padaryti, rekomenduojama duodant 2 g grynos sodos dozę 10 kg gyvūnų svorio per dieną. Kadangi soda nėra labai malonu, ją galima pakeisti Blamaren medikamentu. Vieną dieną 1 tablete įpilkite 10 kg naminių gyvūnėlių svorio. Šarminis terapija turi būti atliekama tol, kol šlapimas yra visiškai išaiškintas dar keletą dienų.

Kad pagreitintumėte hemoglobino pašalinimą iš kūno, darykite lašintuvus. Būtinai išlaikykite šlapimo kiekį. Yra galimybė atlikti procedūrą namuose. Norėdami tai padaryti, naudokite skambučio fizinį sprendimą arba sprendimą. Naudokite 2% gyvūno svorio dozę. Jei gyvūnas nėra vėmimas, jis gali būti išgarintas sultiniu, paprastu vandeniu arba saldintas.

Liga gali paveikti įvairias kūno sistemas, todėl gydymas turėtų būti tinkamas:

1. Jei gyvūnas turi vėmimą, galite naudoti Cerukal. Tai yra anti-emetic medikamentas. Atsikratyti toksinų ir apsaugoti skrandį, parodytą sąmatoje.

2. Dėl bendro kūno palaikymo būtina duoti vitaminų “Gamavit”.

3. Sulfokamfokainas yra reikalingas širdies funkcionavimui palaikyti.

4. Siekiant pagerinti kepenų funkcionavimą, parodyta Karsil, Heptral, Hepatovet.

5. Jei šuo sunaudoja pakankamai skysčio, tačiau šlapime yra mažai, furosemidas yra nurodytas.

6. Esant traukuliai, turite vartoti Corvalolum arba Valocordinum.

Yra keletas svarbių patarimų, kuriuos reikia laikytis:

1. Kai tik pirmieji ligos simptomai pasirodys, būtina pasikonsultuoti su gydytoju. Tokie simptomai yra sunkus kvėpavimas, šlapimo ir gleivinės spalvos pasikeitimas, silpnumas, staigūs.

2. Nerekomenduojama savarankiškai gydyti piroplazmozę namuose. Kaip galima greičiau pasikonsultuokite su veterinaru. Draudžiama vartoti vaistus, kuriuos gydytojas paskyrė gydymui, kaip prevenciją. Tai gali būti labai žalingas gyvūnui.

3. Yra keletas vakcinos nuo ligos. Bet skiepijimas nėra pretekstas tam, kad panaikintų gyvūno gydymą specialiais vaistais.

4. Kiekvieną kartą vaikščiojant, būtina patikrinti gyvūną, atsargiai jį prižiūrėti. Naudokite specialius aerozolius ir lašus ant nugaros. Jei reikia, skirkite tabletes ir susisiekite su veterinaru.

Svarbu prisiminti, kad šunys, sergantys liga, vėl gali susidurti su šia liga. Gyvūnui, atsigavus po piroplazmozės, nėra stabilaus imuniteto. Dėl šios priežasties savininkas yra atsakingas už gyvūną gyvenimą.

Dėmesys yra labai svarbus, todėl kas 25 dienas šunį reikia gydyti. Nuolat apsvarstykite tokias pažeidžiamas vietas kaip ausys, tarpas, kaklas ir kt.

Dieta pyroplazmozės gydymui namuose

Kartojant sergančiam gyvūnui, būtina laikytis tam tikrų taisyklių, kurios padės palengvinti gyvūno būklę, o ne sustiprinti esamą padėtį. Jie apima:

1. Negalima priversti gyvūno valgyti. Šį ligą lydi apetito stoka.

2. Svarbu keisti sriubas ir javus su diuretikų gėrimu. Tai padės kuo greičiau pašalinti toksinus.

3. Jei gyvūno būklė tampa dar blogesnė, o augintinis atsisako valgyti, turėtumėte susisiekti su veterinaru. Specialistas galės tiekti specialius maistinių lašintuvus. Procedūros padės jums išgyventi kietas dienas.

4. Tik gydytojas gali skirti dietą ir dietą. Paprastai pranašumai suteikiami su keptomis mėsos padažu.

5. Maistas turėtų būti tik skystis ir šiek tiek šiltas. Kartais būtina įvesti įvairovę. Tam darykite specialius jogurtus, virtus daržoves. Taip pat naudinga virta žuvis. Draudžiama kepti. Kaulai turi būti iš anksto pašalinti. Jūs galite sušvelninti specialisto paruoštą sausą maistą.

Sergamam gyvūnui draudžiama duoti tokį maistą:

· Žaliavinė mėsa;

· Miltai;

· Saldus;

· Maistas, kuris sukelia dujų gamybą.

Jei laikysitės kelių taisyklių, jūs galite padėti gyvūnui sudėtingu laikotarpiu.

Piroplazmozės prevencija

Gyvūnų ligos prevencija apima vaistus ir apykaklę, užkertančius kelią erkių įkandimams ir vakcinai. Labiausiai veiksmingi yra:

· Bolfo, Front Line, Fiprist purškalai;

· Brovetect tabletės;

· Bars, Sentry ir Vect lašai;

· Antkakliai Bethar, Kiltix, Scalibor.

Vakcinos suteikia imunitetą gyvūnui iki šešių mėnesių. Jie niekur negali apsaugoti gyvūno. Tačiau dėl vakcinų galima sušvelninti simptomus ir sumažinti mirtingumą. Norint maksimaliai apsaugoti šunis, rekomenduojama derinti dėvėti apykaklės kartu su antiparazitiniais vaistais.

Loading...