Mokslininkai įrodė, kad depresija yra užkrečiama

Mokslininkai įrodė, kad depresija yra užkrečiama
Mokslininkai iš JAV mano, kad depresija ir psichiniai sutrikimai gali būti laikomi užkrečiamosiomis ligomis, taip pat gripu ir peršalimu.

Amerikos psichologų asociacijos specialistai įrodė, kad depresija ir prislėgtoji jos būklė yra užkrečiama. Todėl labai pavojinga būti arti asmens, kuris linkęs suvokti tikrovę juodomis spalvomis. Psichologiniai sutrikimai ir skausmas gali būti perduodami net netinkamiems optimistams. Tačiau suprantama atmosfera ir bendravimas su pozityviai mąstančiais ir linksmais žmonėmis labai greitai atkuria ramybę.

Jaunesniojo kolegijos metų studentai sutiko dalyvauti testuose. Mokslininkai mano, kad šio amžiaus žmogus yra labiausiai pažeidžiamas aplinkinių žmonių įtaka. Ekspertai pastebėjo 206 studentų, kurie gyveno poromis. Po trijų mėnesių dalyviai, kurie gyveno su depresija, skundėsi dėl blogėjančios emocinės būklės. Priešingai, respondentai, kurie gyveno šalia žavingo ir pozityvaus asmens, tapo mažiau nusiminusi.

Po šešių mėnesių pakartotinas eksperimentas patvirtino rezultatą, kuris leido psichologams teigti, kad depresija yra užkrečiama liga. Panašiai tyrimas parodė, kad depresijos lygis nėra pastovus. Ji gali keistis atsižvelgiant į visuomenės pokyčius, kurie gali būti sėkmingai naudojami depresinių būsenų terapijoje.

Loading...